Pinigai – tai…

1 dalis

Paskolos – tai pinigai, be kurių nėra gerai. Paskolos – tai pinigai, kurių daug, o gal mažai. O kreditą pasiėmęs eina žmogus kaip turtingas ponas, nors realybėj nežinai, ar jis turi gražų sodą, ar tiesiog tam žmogui rodos, kad skola nėra bėda.

Paskolos – tai toks dalykas, apie kurį kalbama kiek tykiai, nes pradėjus vis garsėti imtų galvą juk skaudėti. Tad taupyti reikia taip, kad nekiltų tau pagunda būti panašiam į stumbrą. Nereikėtų gal lakstyti vis po mišką ir baidyti tų šernų ar kitokių gyvūnų beigi net žvėrių. Nors gyvūnas ir žvėris kažin ar tik ne tas pats. O bendrybė tai tokia: jei norės, kažką suris. Pinigų tik nesuės, nes sakys, jog tai ne maistas. Pinigai yra gerai, jie ne blogis ir ne vaistas.

2 dalis

O dabar antra dalis, apie finansus tęsiam temą, ji svarbi net kai vanduo iš čiaupo srovena.

Nusipirkęs tu mašiną gal nulėksi pas kaimyną, gal kempinę pasiėmęs šonus plausi, nes mašiną juk prižiūri, pili benziną, patikrini ar padangos dar neprakiuro.

Bet ar paskolą tu imtum, jei automobilio reikia? Gal tik santaupų pakaktų? O galbūt „Ferrario“ nori ir kitoks neimponuoja? Juk „Ferrari“ tai šis tas, ne „Passat“ ir ne Bė eM Wė, kur reikėtų pasitempti.

Tad kaip tarė, taip padarė, paskolos galbūt ir neėmė, o automobilis tavo – gal ir blogas, gal ir geras, geras, jeigu nesugedo.

3 dalis

Štai dabar mes pakalbėsim apie pinigus, kurie nėr nei blogis, nei koks nors pelėsis.

Straipsnį rašome mes šitą, kad tie imantys kreditą pagalvotų, ar jo reikia, gal taupyti tiktai reikėtų. O jei jau visai rimtai, nieko čia nemoralizuojam.

Trečioji straipsnio dalis – nei išvada, nei turinys. Sakom, kad užteks ir tiek, įrašas šis jau čia vis tiek. Pinigai yra svarbu, klausia jie, klausi tu, žinom mes visi tikrai – pinigai… tai pinigai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *